II Zjazd Strumieńskich Chórzystów

8 czerwca 2018

Tegoroczna Staromiejska Wiosna była wyjątkowa pod wieloma względami. Pierwszy dzień odbył się pod znakiem II Zjazdu Strumieńskich Chórzystów zorganizowanego w ramach obchodów naszego roku jubileuszowego.

Z tej właśnie okazji wraz z absolwentami Chóru oraz zaproszonymi gośćmi – Chórem Szkoły Podstawowej „Canzonetta”, Zespołem Regionalnym „Strumień” oraz Orkiestrą Rozrywkową Stowarzyszenia Muzyczno-Kulturalnego „Zofiówka”, przemaszerowaliśmy na rynek by wspólnie uroczyście odśpiewać hymn Strumienia „Strumień moje miasto” oraz „Szumi Jawor”. Następnie wszystkie zespoły zaprezentowały się we własnym repertuarze, a na koniec wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat”.

To był niesamowity dzień zarówno dla Chórzystów, jak i dla całej społeczności Strumienia. Tradycja śpiewacza naszego miasta trwa już tak długo, że praktycznie większość zgromadzonych na płycie rynku ludzi śpiewa, śpiewała, ma w rodzinie kogoś kto śpiewa albo jeszcze nie wie, że będzie śpiewać 🙂

Niech nasze miasteczko już zawsze będzie tak rozśpiewane, jak właśnie tego dnia! Dziękujemy wszystkim obecnym oraz organizatorom Zjazdu, za ten wspaniały czas!

fot. Mariusz Gruszka

Dodaj komentarz