Kiedy mogę dołączyć i gdzie odbywają się próby?

 

W każdy piątek, o godz. 19.00 czekamy na Ciebie w dużej sali prób w emgok-u (ul. Młyńska 14 w Strumieniu).

 

Co dobrego znajdę w Lutni?

 

Śpiewając w Lutni,  bierzesz udział w tworzeniu kultury  w Twoim mieście.  Śpiewasz kilka do kilkunastu koncertów w ciągu roku.  Regularnie uczestniczysz w ogólnopolskich konkursach oraz dużych międzynarodowych festiwalach chóralnych, na których poznasz chórzystów z całego świata. Występujesz z różnymi muzykami, a nawet orkiestrami. Uczestniczysz w warsztatach wokalnych prowadzonych przez fachowców chóralistyki. Masz okazję spotkać ciekawych ludzi, którzy będą podzielać Twoją pasję. Miło spędzisz czas na warsztatach wyjazdowych i spotkaniach integracyjnych.  Rozwijasz swoją osobowość w niestandardowy sposób.

 

FAQ

 

Chciałbym śpiewać w chórze, ale boję się, że nie znajdę na to czasu.

 

Praca w chórze stwarza pewne rygory porządkowe, narzuca określone metody i tok pracy, którym każdy członek chóru musi się poddać. Chór umożliwia rozwijanie u członków zdolności organizacyjnych, od których zależy osiąganie sukcesu w imię zasady – im więcej masz obowiązków, tym lepiej potrafisz gospodarować czasem. W tym tkwi wychowawcza rola chóru, gdyż te zdolności przenoszone są na inne dziedziny życia. Poza tym próby odbywają się w piątki wieczorem, po całym tygodniu wytężonej pracy/nauki w szkole dobrze jest zafundować sobie chwilę relaksu i rozluźnienia. Śpiew jako proces fizjologiczny dotlenia mózg oraz stymuluje połączenia między prawą i lewą półkulą. Gdy śpiewasz, prawą półkulę interesują: rytm, rymy, melodia, a lewą – sens zdań, składnia, znaczenie przekazu. Śpiew prowadzi też do synchronizacji obu półkul, a oto niektóre korzyści tego procesu:

  • nauka staje się dużo bardziej łatwa, przyjemna, efektywna i trwała
  • poprawia się znacznie pamięć i koncentracja
  • wzrasta poziom inteligencji, będziemy potrafili twórczo i skutecznie uczyć się oraz rozwiązywać problemy
  • wzrasta skuteczność naszej pracy (mniejszym wysiłkiem robimy więcej) – niezbędna dla szefów, kierowników i dyrektorów (jak jesteś podwładnym uwolni Cię od stresu spowodowanego przez przełożonego i pracodawcę)
  • wzrośnie Twoja samoocena i pewność siebie w każdej sytuacji
  • nauka języków obcych będzie teraz czystą przyjemnością
  • poprawi się stan Twojego zdrowia.
  • skutecznie się wyciszysz i zrelaksujesz po dniu pełnym stresu.

 

 

Sesja nagraniowa, Akademia Muzyczna w Katowicach, 2011r.