Nieszpory kolędowe

Nowy rok rozpoczęliśmy koncertem kolęd, który odbył się 16.01.2022 r.
w Sanktuarium św. Barbary w Strumieniu. Podczas koncertu chór Lutnia wykonał kolędy w kilku językach, między innymi po angielsku, hiszpańsku oraz niemiecku. W repertuarze nie zabrakło także polskich kolęd. Całości dopełnił utwór wykonany w towarzystwie akompaniamentu pianina oraz fletu, na którym zagrała sama pani dyrygent Nina Polczyk.

czytaj więcej

czytaj więcej

Dołącz do nas – NABÓR do LUTNI !

Jeśli kochasz muzykowanie i lubisz śpiewać, masz ochotę spędzić czas z fajnymi ludźmi, to teraz jest na to najlepszy moment!
Lutnia potrzebuje Ciebie, a Ty Lutni!
Nie przekonasz się, jeśli nie spróbujesz!
A próbujemy w każdy piątek o 19.00 w Mgoku!
Przyjdź, posłuchaj, zostań!
czytaj więcej

Nowy DYRYGENT przejmuje stery!

Rok 2021 niesie za sobą wielkie zmiany! Naszym nowym przewodnikiem po muzycznych ścieżkach została Nina Polczyk.

Magister sztuki, flecistka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na specjalności dyrygenckiej w klasie profesor Izabelli Zieleckiej-Panek oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jastrzębiu Zdroju. Pedagog, członkini Cieszyńskiego Towarzystwa Muzycznego i czynna chórzystka Śląskiego Chóru Kameralnego Ad libitum. Laureatka I nagrody w Konfrontacjach Młodych Chórmistrzów Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów w Kielcach. Od 2020 roku drugi dyrygent chóru Collegium Canticorum w czeskim Cieszynie, a od września 2021 roku pełni funkcję dyrygenta Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia.

czytaj więcej

Walne Zebranie 2021 – poza posiedzeniem

Ze względu na panującą sytuację zagrożenia epidemicznego wyborcze Zebranie Walne Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” im. J. Orszulika w Strumieniu odbyło się 20.03.2021 r. w formie poza posiedzeniem z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

czytaj więcej

czytaj więcej

Po fa-la-lujcie z nami!

Nasza wirtualna przygoda zaczęła się niespodziewanie, spowodowana pandemią koronawirusa, ale tak nam się spodobało, że postanowiliśmy ją kontynuować!

Z majową lekkością, w pięknych okolicznościach… naszych pokojów nagraliśmy utwór Thomasa Morleya „Now Is the Month of Maying”. Angielski madrygalik z 1595 roku specjalnie dla Was.

Po fa-la-lujcie z nami! 😉

czytaj więcej

LUTNIA wirtualnie!

Zostaliśmy w domu i…  samo śpiewanie do słuchawki prysznicowej nam nie wystarczało!

Wzięliśmy zatem na warsztat utwór  „Set Me As a Seal” René Clausena (ooh, Renééé!), wyszliśmy spod prysznica i stanęliśmy przed smartfonami, żeby podzielić się z wami miłością do muzyki.
…bo jak śmierć potężna jest miłość (Pnp).

Zresztą, zostańcie w domu i wsłuchajcie się sami!

20 chórzystów + nasza dyrygentka Anna Czerwińska – jako że w Biblii 21 oznacza całkowitą doskonałość, boską mądrość, osiągnięty cel i związaną z tym pełnię szczęścia, to tym szczęściem się z wami dzielimy.
Z doskonałością może być różnie, ale dążył do niej realizator, nasz II bas Marcin Wyleżuch 😉

 

czytaj więcej